usg

Ultrasonogrāfija — piemērota ikvienam pacientam

Kad ārsti domā, uz kādu diagnostikas procedūru pacientu nosūtīt, tad svarīgi ir ne tikai tas, kādu rezultātu katra procedūra var sniegt, gan arī tas, vai vispār šo diagnostiku konkrētajam pacientam drīkst izmantot, jo daudzām procedurām pastāv ierobežojumi. Piemēram, magnētisko rezonansi nevar veikt pacientiem ar dažādiem implantiem un grūtniecības pirmajā trimestrī, arī rentgenam un datortomogrāfijai ir lietošanas biežuma un citi ierobežojumi, jo tomēr tiek saņemts starojums.

Ultrasonogrāfija ir viena no tām retajām izmeklējumu metodēm, par kuras lietošanas biežumu un kaitējumu nav jāsatraucas, tāpēc ārsti šo procedūru nozīmē gan zīdaiņiem, gan bērniem, gan jebkura vecuma un veselības stāvokļa pieaugušajiem.

 

  • Ātrs izmeklējums ar tūlītēju rezultātu

 

Ultrasonogrāfiju var veikt tiešām ātri un uzreiz arī iegūt vizuālo materiālu, ko ārsts, kurš veic procedūru, reālajā laikā arī analizē, piekoriģējot procedūras gaitu un panākot, ka izmekējumums notiek tieši tā, lai iegūtu visu nepieciešamo informāciju, lai varētu noteikt gan diagnozi, gan izslēgt dažādus riskus. Parasti ultrasonogrāfijas izmeklējums nav ilgāks par dažām minūtēm līdz pus stundai, atkarībā no tā, kuri orgāni vai ķermeņa daļas ir jāizmeklē.

 

  • Var veikt tik bieži, cik ir nepieciešama

 

Ultrasonogrāfijas izmantošanas biežumam nav nekādu ierobežojumu, jo procedūra balstās uz ultraskaņas spēju atstaroties no dažādiem orgāniem un audiem. Un tas ir pilnībā nekaitīgs process, kas organismā reizraisa nekādas reakcijas un sekas, tāpēc ultrasonogrāfija ir tas izmeklējums, ko var veikt pēc nepieciešamības, lai ātri iegūtu efektīvu informāciju par pacienta veselības stāvokli.  Procedūra arī ir pilnībā nesāpīga, vienīgais diskomforts var būt no tā, ka uz ādas tiek uzsmērēta vēsa želeja.

 

  • Nav vecuma vai citu ierobežojumu

Šis izmeklējums ir tik plaši izmantots arī tāpēc, ka nav nekādu vecuma un citu ierobežojumu. Ultrasonogrāfija tiek veikta gan tikko dzimušiem mazuļiem, gan senioriem. Pacienta veselības stāvoklis un kādi citi faktori neietekmē procedūras kvalitāti vai iespēju to veikt. Nepastāv riski, ka būs kāda reakcija ar zālēm, implantiem vai metāla elementiem ķermenī. Un tas ir ļoti būtiski, ka var bez bažām šo izmeklējumu metodi izmantot visās medicīnas jomās, kur nepieciešama ātra un precīza vizuālā diagnostika. Par to vairāk var izlasīt: https://www.vca.lv/ultrasonografija.html.

 

  • Ultrasonogrāfija ir neizstājama ginekoloģijā

 

Viena no jomām, kur ultrasonogrāfija ir neaizstājama un ļoti noderīga, lai gūtu labus rezultātus un būtisku informāciju, ir ginekoloģija, it īpaši grūtnieču uzraudzība.

Ultrasonogrāfija ļauj agrīni konstatēt grūtniecību un visu laiku precīzi sekot mazuļa veselības stāvoklim mātes dzemdē. Tas ir veids, kā laikus atklāt riskus, komplikācijas un tās novērst, panākot, ka mazinās zīdaiņu mirstība un saslimstība. Tāpat tas ir būtiski ne tikai mazuļa, bet arī mātes veselības nodrošināšanā, jo ātri var atklāt arī to, ja grūtniecība kaut kādā veidā negatīvi ietekmē sievietes veselību. Un tam taču ir arī emocionālie aspekti, jo katras mātes sirdsmiers ir atkarīgs no tā, ka viņa redz un zina, ka ar viņas gaidāmo mazuli viss ir kārtībā. Utrasonogrāfija ginekoloģijā ir neaizstājams palīgs, lai panāktu vislabāko iespējamo rezultātu — veselu māmiņu un mazuli.