love

Svinēt mīlestību

Vienmēr bijuši cilvēki, kuri neuzskata, ka vispār ir vērts precēties. Var taču tāpat dzīvot kopā, nekas jau nemainās. Kāpēc gan jātērē nauda kāzām? Tomēr man šādam viedoklim gribētos oponēt, jo laulība ir kaut kas skaists un vērtīgs. Mīlestība, kas vieno divus cilvēkus, ir tik unikāla un īpaša, ka to vajag svinēt, to vajag apliecināt katru dienu, sajūtot, ka abiem ir savi īpašie laulības gredzeni, skaistie zvērasti un solījumi, burvīgas atmiņas par mīlestības pilnu kāzu dienu.

Dzīve ir neparedzama

Mēs jau nevaram paredzēt notikumus, situācijas. Dzīvot nākotnē nevajag, ir jābūt šeit un tagad. Ja domājam, ka gan jau kaut kad apprecēsimies, tas arī var nekad nepienākt. Manuprāt, laulību noslēgšana ar cilvēku, kurš ir līdzās, ir savstarpēja cieņa, uzticība, paļaušanās un apsolījums, ka, esot kopā, tiks darīts viss pēc labākās sirdsapziņas, lai attiecības uzturētu mīlestības un cieņas pilnas.

Sievietes gaida bildinājumu

Esmu dzirdējusi gadījumus no dzīves, kad sieviete vairāk nekā desmit gadus no sava dzīvesbiedra gaida bildinājumu. Viņa ir uzticīga, mīloša un dzīvo cerībā, ka kuru katru brīdi saņems šo tik svarīgo jautājumu — Vai Tu kļūsi par manu sievu? Vīrietis apgalvo ka mīl un grib būt kopā, bet precēties negrib, jo tad zaudēšot savu brīvību. Kādu brīvību, ja vairāk nekā desmit gadus esi kopā ar šo cilvēku? Viņai to ir ļoti grūti un sāpīgi pieņemt, tas sašūpo viņu attiecību kuģi, jo viņa nejūtas novērtēta un cienīta.

Laulība kā stabilitāte un drošība

kazasProtams, ka laulību emocionālais un simboliskais aspekts ir ļoti dziļš, plašs un būtisks. Lai gan vēsturiski tas tā nav bijis. Laulības bija darījums, bet sieva kā prece. Labi, ka vismaz Rietumu pasaulē šāda pieeja jau ir aizmirsta. Tomēr laulības reālā un praktiskā nozīme ir tās juridiskais un formālais spēks. Tā ir savienība, kurā ir gan pienākumi, gan tiesības, ir likumiski regulēts mehānisms, kā tiek risinātas dažādas situācijas. Un vissvarīgāk tas ir nebaltās dienās.

Laulība ir garants, ka vīrs un sieva varēs lemt viens par otra veselību, oficiāli dalīt rūpes par kopīgajiem bērniem, saņemt mantojumu likuma noteiktajā kārtībā. Arī risināt strīdus situācijas ir daudz vieglāk un civilizētāk. Civillaulībā dzīvojošie pāri šobrīd ir ļoti neaizsargāta sabiedrības grupa, kas nevar cīnīties par daudzām savam tiesībām.

Skaistākā dienā mūžā

Un galu galā gatavošanās kāzām un pati kāzu dienu ir tik skaists brīdis! Tas ir īpašs laiks, jo viss tiek darīts un plānots tā, lai godinātu tieši šo divu cilvēku savienību un mīlestību. Katrs mēs esam unikāls. Tas nozīmē, ka arī katrs pāris ir unikāls. Un kāzu dienā visi ierauga tieši viņu īpašo mīlestību un savienību. Pirkstos tiek uzvilkti laulības gredzeni, doti zvērasti un saņemta laulību apliecība. Protams, ka kāzu apjoms un iespējas atkarīgas no finansēm, tomēr mīļumu, sirsnību, patiesus vārdus un citus emocionālus sīkumus var sagatavot arī  tad, ja nav tas lielākais kāzu budžets.

Piemēram, skaisti un gaumīgi laulības gredzeni atrodami http://gemmi.lv/lv/laulibas-gredzeni. Tāpat arī kāzu klietas šobrīd daudz kur piedāvā par demokrātiskām cenām. Un ne jau vienmēr vajag īrēt smalku viesu namu vai muižu, lai sarīkotu kāzu svinības. Pavisam labi to var izdarīt savu vecāku lauku mājas pagalmā vai kāda kultūras nama zālē. Galvenais jau ir atmosfēra un piemērotas dekorācijas, ko lieliski var radīt savām rokām.

Ja ir vēlme, tad arī ar pieticīgu budžetu var radīt lieliskus svētkus un svinēt mīlestību, jo ne viss ir naudā izmērāms. Galvenais ir Dieva un cilvēku priekšā apliecinat savu mīlestību un gatavību pavadīt kopā to laiku, kas atvēlēts.