students

Studenti un veselības aprūpe

Liela daļa jauniešu, kuri ikdienā atrodas Rīgā, ir no visām Latvijas malām, jo ieradušies studēt, sākt pieauguša cilvēka dzīvi, sameklēt darbu. Bet īstās mājas joprojām viņiem ir tajā vietā, no kuras viņi ir nākuši, kur dzīvo viņu ģimenes. Pārsvarā visi sudenti arī deklarējušies ir dažādās Latvijas malās, kur joprojām atrodas arī viņu ģimenes ārsts un citas iestādes, kas retāk vai biežāk jāapmeklē.

Tāpēc viņi brauc uz mājām ne tikai tāpēc, lai satiktu savu ģimeni, bet arī tāpēc, lai satiktu ārstu, nokārtotu kādas birokrātiskas formalitātes, kaut vai apmeklētu zobārstu, kas laukos ir lētāks un ātrāk pieejams.

Dzīve divās vietās

rīga Es par to runāju tik pārliecināti tāpēc, ka pats esmu students no Vidzemes laukiem, jau vairākus gadus ikdienu pavada Rīgā. Es studēju, dzīvoju īrētā dzīvoklī kopā ar vēl diviem studentiem. Ikdiena paiet Rīgā, bet tomēr īstā māju sajūta ir pie ģimenes.

Bet pēdējais gads ir bijis tiešām sapringts, jo es sāku arī strādāt pilnas slodzes darbu. Tas bieži vien ir arī brīvdienās. Ja agrāk es uz mājām braucu jau ceturtdienas vakarā vai piektdienā katru nedēļu, tad tagad sanāk labi knapi vienu reizi mēnesī. Dažreiz pat retāk. Tāpēc man nācās daudz ko mainīt savā ikdienā, lai es nebūtu pārāk atkarīgs no cilvēkiem un pakalpojumiem savā dzimtajā novadā.

Es nomainīju deklarēto dzīvesvietu. Labi, ka dzīvokļa īpašnieks tam piekrita. Tad varēju nomainīt arī ģimenes ārstu, lai tas vienmēr būtu steidzamās situācijās pieejams tepat Rīgā. Un man tagad ir arī sava zobārstniecība Rīgā, ko apmeklēt, ja ir kādas problēmas ar mutes veselību. Pie šāda lēmuma nonācu piespiedu kārtā, jo kādā pirmdienā tik ļoti sāka sāpēt zobs, ka nezināju, ko darīt. Nebija citu iespēju, ka meklēt, kur ērtāk pieejama zobārstniecība Rīgā. Vadījos pēc ģeogrāfiskā principa un devos tur, kur man bija ērtāk.

Kvalitāte un plašāka izvēle: Rīgas priekšrocības

Es biju domājis, ka šī būs vienas reizes vizīte, pēc tam atkal došos pie zobārsta laukos, ja vajadzēs. Bet tā zobārstniecība Rīgā, ko apmeklēju izrādījās lieliska. Izrādījās, ka cenu atšķirība ar laukiem nemaz nav tik dramatiska, bet kavalitāte un attieksme bija tiešām pārsteidzoši laba. Te sapratu, ka zobārstniecībā var būt arī patīkama pieredze un pat pozitīvas emocijas.

Jo ilgāk dzīvoju Rīgā, jo vairāk savas darīšanas un lietas pārceļu uz šejieni, jo tā vienkārši ir ērtāk. Jo vairāk esmu aizņemts, jo labāk to var novērtēt. Man kā studentam svarīgas ir arī veselības aprūpes izmaksas, tāpēc novērtēju to, ka Rīgā vienmēr ir lielāka izvēle, varu izpētīt, kurā vietā ir labākas cenas, un tur arī doties. Laukos jau parasti nav izvēles.