saderināšanās-ballītes-rīkošana

Saderināšanās ballīte — laba tradīcija!

Varētu domāt, ka latvieši nav tā tauta, kas aizraujas ar trakām un lielām saderināšanās ballītēm, kā to visbiežāk redzam ārzemju filmās. Tur saderināšanās svinības rīko gandrīz tikpat apjomīgas kā pašas kāzas. Tomēr — ja jau finanses atļauj un ir tāda vēlme, kāpēc gan to nedarīt? Svētku jau nekad nav par daudz!

Tomēr ir dažādi par un pret viedokļi tam, vai vispār nepieciešams svinēt saderināšanos. Kāds uzskata, ka saderināšanās ir intīms mirklis, ko var atzīmēt divatā vai kopā ar tuvākajiem cilvēkiem, ja ir tāda vēlme. Bet netrūkst arī tādu pāru, kuri labprāt rīko kārtīgu ballīti ne tikai ar visu kuplo ģimeni, bet arī tuvākiem un tālākiem draugiem. Tiek nestas dāvanas un ziedi — gandrīz kā mini kāzas.

Saderināšanās gredzens — zīme, ka esi aizņemta

saderināšanās-gredzensBrīdī, kad vīrietis bildina sievieti un viņa atbild ar Jā!, kā turpinājums iederas saderināšanās gredzens, kas ir apstiprinājums, ka sieviete ir attiecībās un gatavojas kāzām. Tās var būt ieplānotas gan tuvākā, gan tālākā nākotnē, tas nav tik būtiski. Galvenais, ka ir dots abpusējs solījums, kam ir morāls un ētisks spēks.

Un lai šo šolījumu padarītu nozīmīgāku, to var apliecināt citu cilvēku priekšā. Un te nu ir iemesls saderināšanās ballītei. Māsas un draudzenes noteikti vēlas, lai viņām tiktu atrādīts saderināšanās gredzens. Tas parasti atšķiras no laulību gredzena ar to, ka saderināšanās gredzens ir smalkāks, ar kādu akmentiņu. Bieži vien to izvēlas nēsāt uz viena pirksta kopā ar laulību gredzenu.

Šeit apskatāmi dažādi kvalitatīvi un eleganti laulības un saderināšanās gredzeni:

https://gemmi.lv/lv/laulibas-gredzeni

Ballīte pēc savām vēlmēm un iespējām

Izvēloties to, kā, kur un ar ko svinēt savu skaisto dzīves notikumu — saderināšanos — galvenais vadīties pēc tā, kas pašiem patīk, kādus cilvēkus vēlaties redzēt sev apkārt šādā priecīgā brīdī. Un, protams, ka arī saprātīgi jādomā par ballītes finansiālo pusi, jo ievērojamus līdzekļus taču vajadzēs kāzām. Tāpēc pārāk grezna un izmaksās apjomīga saderināšanās ballīte nav apdomīgs solis, ja jau kāzu budžets nav plānots pārāk liels.

Ballītē svarīga patīkama atmosfēra un omulīga vide

Nav svarīgi, cik daudz naudas tērēsiet ballītei. Patiesība jau, ja ir radoša pieeja un patīk darboties ar rokām, tad daudz ko var izdarīt bez lieliem izdevumiem. Jeburu vietu var pārvērst par ballītei piemērotu. Noderēs dekoratīvs papīrs, apdrukātas līmlentas. Personalizētas līmlentas jeb skočs tagad ir viens no pieprasītiem dekoriem. Par noformējumu tiešām ir vērts padomāt.

Tāpat jāpadomā, kā radīt ballītē draudzīgu un omulīgu atmosfēru. Un tāpēc ir svarīgi, ka aicināti ir patiešām svarīgi un tuvi cilvēki, ar kuriem nav jāizliekas, ar kuriem ir patīkamas sarunas un var darīt arī trakas lietas. Var izdomāt viesiem oriģinālā veidā parādīt savu attiecību stāstu — iepazīšanos un ceļu līdz lēmumam precēties. Ideju tam, kā veidot saderināšanās ballīti, ir tiešām daudz. Idejas dekorācijām, tematikai un citām lietām droši var meklēt interneta plašumos.