rupešana

Rūpēties par sievišķo veselību visa mūža garumā

Kad ģimenē aug meitenes, tad ir īpaši jādomā par to, kā viņām laikus iemācīt rūpēties par savu sievišķo veselību, kā veikt ikdienas higiēnu. Mammai būtu jārunā ar meitu un jāstāsta viss, kas attiecīgajā vecuma posmā ir svarīgs.

Pirmais nopienais solis ir jaunas meitenes vizīte pie ginekologa. Tai noteikti jābūt vēl tad, kad nav sākusies dzimumdzīve, jo ir svarīgi saņemt kompetentu padomu par kontracepciju.

Kad es atceros savu jaunību, tad jāsaka, ka man tā visa nebija. Mamma bija tipisks padomju laika cilvēks, kurš audzis laikā, kad seksa nebija. Tāpēc arī viņa nebija spējīga ar mani un māsām runāt par jebkādu intīmu tēmu. Visu man nācās apgūt un uzzināt pašai. Pēc tam jau varēju sniegt atbalstu savām jaunākajām māsām, kurām pat pie ginekologa pirmajās reizēs gāju līdzi.

Tagad, kad man pašai ir meitas, es zinu, cik būs svarīgi, ka es viņām nododu visu vajadzīgo informāciju un sniedzu atbalstu šajā jomā. Ir ļoti svarīgi rūpēties par sievišķo veselību visa mūža garumā. Kopš vidusskolas laika es ginekologu apmeklēju reizi gadā, veicu vajadzīgās analīzes, domāju par kontracepciju.

Neatņemama ikgadējā rutīna ir arī ultrasnogrāfija, kas ļauj pārliecināties par dzemdes, olnīcu un olvadu stāvokli. Ultrasonogrāfija nav tikai rīks, kas palīdz grūtniecības uzraudzībā, bet arī palīdz pilnvērtīgāk rūpēties par sievietes veselību jebkurā vecumā.

Reizēm sievietēm šķiet, ka ultrasonogrāfija ir lieka greznība, kas nav nepieciešama, ja nav nekādu sūdzību. Manā ģimenē ir rūgta pieredze ar radinieci, kurai bija olnīcu vēzis, ko atklāja novēloti. Ja viņa ik gadu būtu veikusi USG, tad to varētu atklāt jau agrīni, kad varēja sekmīgi ārstēt.
Nav jau arī tā, ka ultrasonogrāfijas cenas ir kosmiskas. Var pameklēt, kurā iestādē ultrasonogrāfijas cenas atbilst pacienta maksātspējai, nav jau obligāti jādodas uz dārgu klīniku. Tāpat arī jebkurā poliklīnikā šis pakalpojums ir pieejams par saprātīgu cenu.