masina

Riepas, mašīnas un dzelži

Cilvēki iedalās divās kategorijās. Pirmā kategorija saucas – “Man patīk, kad mašīnai ir dīzelis, automātu noteikti nevar pirkt, labi, ja ir TDI un cinkota virsbūve… (utt)”. Otrā kategorija saucas – “Man patīk sarkanas mašīnas”. Vai sapratāt sarkasmu? Auto pazinēji un tādi, kam ir pilnīgi viena alga par to, kas ir zem motora pārsega, ka tikai skaisti izskatās. Parunāsim par visiem, gan par tiem, kas sajēdz, gan par tiem, kas nejēdz.

Riepu tirgotāji un pārpircēji

Auto riepas jāmaina vismaz divas reizes gadā. Vasaras un ziemas riepas. Protams, ir tādi šoferi, kas izvēlas vieglāko ceļu – M+S riepas, un tad nebēdā ne par ko. Kur iegādāties labas riepas (https://www.riepubaze.lv/).

Sludinājumu portāli – īstā vieta, kur tikt apkrāptam

Ieejiet mūsu populārākajā sludinājumu portālā ss.lv. Un esiet gatavi, ka te ir lielākā melu platforma, kādu jeb kad redzēsiet. Paskatieties uz auto pārdošanas sludinājumiem. Visi auto “noskrējuši” 250 000. Tikai, nez kāpēc, CSDD dati rāda, ka odometrs atgriezts entās reizes par pamatīgiem cipariem. Tie, kas kaut ko saprot, jau laikus ieiet CSDD tehniskās apskates datu sadaļā, lai pārliecinātos, cik tad patiess ir auto noskrējiens. Tiesa gan, ja mašīna tikko atdzīta no Vācijas, Lietuvas vai citas valsts, tad CSDD neko daudz palīdzēt nevarēs. Tad tehniskās apskates datu bāzē varēs redzēt vien to rādījumu, kas piefiksēts ejot tehnisko apskati.

Tomēr šādos gadījumos nav ko nokārt degunu. Nedaudz samaksājot, var iegūt pat ļoti paplašinātu informāciju par mašīnas vēsturi – arī avārijām un tehniskajiem bojājumiem. Atliek vien vērsties pēc palīdzības pie Auto DNA.

q7Kādreiz gribas sevi pakārdināt ar sapni par jaunu auto, kas tikko izripojis no salona. Reizi nedēļā ieslēdzu Auto ziņas, kur Normunds Avotiņš stāsta aktualitātes un rāda kādu jaunāko auto modeli. Tad nu ir īstais brīdis, kad var nedaudz pagudroties pie TV ekrāna un paspriest – nē, man šī mašīna nepatīk, pārāk zema, “klīrenss” nekam neder mūsu ceļiem, salons izskatās pēc lētas plastmasas. Bet, kad ekrānā parādās SQ7 Audi, tad pat mana balamutīgā mute aizveras un skropstas trīc baudā kā jaunai meičai.

Tiem, kas mīl auto, dzelži ir mīļi, pat ļoti. Garāžā var nodirnēt stundām ilgi, uzdzīt mašīnu uz bedres, uzrotīt piedurknes un ķimerēties nebaidoties nošmulēt jauno Tkreklu, ko vēl vakar draudzene uzdāvinājusi. Tas jau vairāk kā skaidrs, ka mājās noraušos pa pakausi par to, ka ilgi biju prom un atgriezos eļļains… Bet, sieviete, ko tu īdi?! Vai man labāk būtu atgriezties mājās naktī ar lūpukrāsas nospiedumu uz kakla?

Mīļās dāmas, uzrunāšu tagad jūs! Tie vīrieši, kas savas dienas pavada auto kompānijā, garāžā, pie dzelžiem, tie ir uzticīgi. Jo viņiem nav laika krāmēties ar “veceņu” lietām, viņiem ir labākas lietas darāmas! Un ja vīrietis tevi kādreiz pasauc uz garāžu kaut ko palīdzēt vai vienkārši pasauc līdzi – jūties pagodināta, jo tas nozīmē, ka viņš tevi patiešām mīl.

Par mašīnām un dzelžiem es varētu vārīties ilgi un gari. Un, galu galā, neko līdz galam tā arī nepateikt. Vīrieši – mīliet savas dāmas, mīliet savas mašīnas. Bet neesiet muļķi – neesiet ar dāmām, kas mīl tikai jūsu mašīnas, nevis jūs pašus. Neesmu nekāds romantiķis, neesmu arī žigolo. Man vienkārši blakus ir sieva, kas brauc līdzi uz garāžu un palīdz ķimerēties ap mašīnu. Es lielos.