close-up-eye-eyelid-32267 (3)

Noderīga informācija tiem, kuri domā par kontaktlēcu izmantošanu

Vairums briļļu nēsātāju zina, ka ir iespējama arī alternatīva redzes korekcijā – kontaktlēcas, kas sniedz daudz priekšrocību mūsdienu aktīvajā un piesātinātajā dzīves ritmā. Tomēr parasti ceļš līdz brīdim, kad cilvēks sāk domāt par iespēju, ka varētu lietot kontaktlēcas, līdz brīdim, kad patiešām tas arī notiek, ir diezgan garš. Sākumā ir šaubas, informācijas ievākšana, paziņu un draugu pieredzes apzināšana. Tad kādu laiku tas viss nosēžas galvā līdz brīdim, kad cilvēks ir gatavs doties pie redzes speciālista un jau runāt par konkrētiem sev piemērotiem risinājumiem, lai varētu koriģēt redzi ar kontaktlēcu palīdzību.

Kādus ieguvumus sniegs kontaktlēcas

Visbiežāk brilles nomainīt pret kontaktlēcām mudina tas, ka tiek iegūtas vairākas būtiskas ērtības un priekšrocības, kas mūsdienīgam un aktīvam cilvēkam ir ļoti svarīgas, lai uzlabotu savu dzīves kvalitāti. Biežāk pieminētās priekšrocības, ko sniedz kontaktlēcas:

  • tās neizmaina sejas vizuālo tēlu;
  • kontaktlēcas ir nemanāmas;
  • lēcām ir daudz zemāks traumēšanās risks;
  • ar kontaktlēcām droši var baudīt dažādas fiziskās aktivitātes;
  • kontaktlēcas ir ērtas ceļošanas laikā;
  • nav jāsaskaras ar iesauļotām briļļu kājiņām.

Ar ko jārēķinās, uzsākot nēsāt lēcas

Protams, ka kontaktlēcas nav redzes korekcijas līdzeklis, kas sniedz vienas vienīgas ērtības. Izvēloties lēcas, arī jārēķinās ar dažiem nosacījumiem. Piemēram, kontaktlēcu lietošanu nekādā gadījuma nevar uzsākt bez konsultācijas ar acu speciālistu, kurš veiks redzes pārbaudi un noteiks, vai acis ir piemērotas kontaktlēcām. Ārsts ieteiks piemērotāko lēcu veidu un izrakstīs recepti, ar kuru iegādāties atbilstošas lēcas.

Uzsākot nēsāt kontaktlēcas, var paiet kāds laiks, kamēr iemācās tās ātri un precīzi ielikt, kā arī paiet laiks, kamēr acis pierod pie kontaktlēcām. Sākumā sajūta var būt nedaudz dīvaina, bet parasti pēc neilga laika tas pāriet un par kontaktlēcām dienas gaitā pat aizmirstat.

Kontaktlēcu izmantošana prasa diezgan lielu disciplīnu, jo ir jāseko gan higiēnai, gan jāseko līdzi tam, lai lēcas netiktu izmantotas ilgāk, nekā to pieļauj ražotājs un acu ārsts. Tāpat lēcas ir rūpīgi jākopj, lai nepakļautu acis infekciju riskam.

Aktuālākais par lēcu kopšanu un lietošanu

Bieži vien no brillēm pāriet uz kontaktlēcu lietošanu biedē tieši tas, ka lēcas ir jātīra un jāuzglabā konteinerā, jāgādā par tīrību. Tomēr parasti pie tā ātri pierod, jo ir padomāts par ērtiem uzglabāšanas rīkiem un kvalitatīviem lēcu kopšanas šķīdumiem.

Un vēl – tie, kuri pavisam nav gatavi atbildībai, ko uzliek lēcu kopšana, var izvēlēties nēsāt vienas dienas kontaktlēcas, kas nav jātīra un jāuzglabā. Katru dienu tiek nēsāts jauns kontaktlēcu pāris, kas jau ir sterilā iepakojumā. Dienas beigās lēcas vienkārši var izmest atkritumos. Tas ir labs risinājums arī bērniem un pusaudžiem, kuriem ir grūtības apgūt visu, kas saistīts ar kontaktlēcu kopšanu. Protams, vienas dienas lēcas neatbrīvo no tā, ka jāievēro roku higiēna.

Pieejamas arī krāsainās kontaktlēcas

Iespējams, daudzi nemaz nezina, ka redzes korekcija iespējama ne tikai ar parastām kontaktlēcām. Pārdošanā arī pieejamas krāsainās kontaktlēcas, kas var būt gan ar, gan bez optiskās korekcijas. Krāsainās kontaktlēcas var nēsāt arī tie, kuriem nav vajadzīga redzes korekcija.

Krāsainās kontaktlēcas ļauj paspilgtināt vai izmainīt savu esošo acu krāsu, kā arī var tik izmantotas kāda neparasta tēla iegūšanai karnevālā vai ballītē. Krāsainās kontaktlēcas var izvēlēties atsevišķam gadījumam vai nēsāt arī ikdienā. Vairāk par to, kas ir krāsainās kontaktlēcas un aktuālajiem jautājumiem, kas ar tām saistīti, varat lasīt šajā rakstā:

https://www.valmieraszinas.lv/biezak-uzdotie-jautajumi-par-krasainajam-kontaktlecam/.

Krāsainās kontaktlēcas vislabāk iegādāties turpat, kur parastās lēcas – optikas salonos un uzticamās interneta tirdzniecības vietnēs, nevis karnevāla preču veikalos. Tā tomēr ir medicīnas preces, tāpēc jābūt atbildīgiem pret savu veselību.