adult-black-and-white-business-deal-1437866

No algota darba uz savu biznesu – drosmīgs solis

 

Algota darbinieka pozīcija ir ērta un droša, jo par visu domā un rūpējas darba devējs. Darbiniekam atliek tikai pildīt savus konkrētos darba pienākumus. Tomēr tas savā ziņā arī ierobežo cilvēku, jo kāds cits nosaka, kas jādara, no cikiem līdz cikiem jāatrodas darbā, arī algas apjoms ir zināms, kas ir parocīgi, bet tajā pašā laikā ierobežo izaugsmi. 

Arvien vairāk cilvēku izvēlas no algota darbinieka pozīcijas pāriet uz tādu stāvokli, kurā paši ir sev noteicēji. Viņi uzsāk savu biznesu, kļūst par pašnodarbinātajiem un saimnieciskās darbības veicējiem. Ar šo soli tiek iegūta daudz lielāka brīvība un jaunas iespējas, katrs var īstenot savus sapņus, sasniegt jaunas virsotnes un arī iegūt daudz plašākas peļņas iespējas. Izklausās idilliski. Tomēr šādai izvēlei atkal ir cita garoza, kas ne visiem ir pa spēkam, daudziem neveiksmes un kļūdas liek atkāpties.

Jādomā par biznesa attīstību, finansēm

Uzsākot savu biznesu vai strādājot savā profesijā kā pašnodarbinātajam, uz pašu gulstas atbildība par to, kā tiek plānoti darbi, kādi klienti un sadarbības partneri tiek atrasti. Viss, no kā atkarīga veiksme un peļņa, ir jāizdomā un jāizdara pašam. Lai to paveiktu, nepieciešamas noteiktas zināšanas un arī apņēmība. Protams, to visu ar laiku var iemācīties un attīstīt, bet vairums cilvēku šajā procesā uzkāpj vismaz uz dažiem grābekļiem. 

Nereti attīstībai nepieciešams kredīts biznesam, kas savā ziņā ir iespēja izaugsmei, bet tajā pašā laikā ir arī liela atbildība, jo jādomā, kā nopelnīt tik daudz naudas, lai kredītu atmaksātu.

Darba laiks nebeidzas

Strādājot cita uzņēmuma labā, vairumam darbinieku ir konkrēts darba laiks un darba pienākumu apjoms. Ja tas ir tevis paša uzņēmums, tad, visticamāk, ka arī brīvajā laikā vajadzēs domāt par darbu, veikt kādus pienākumus. Veidojot savu biznesu un pašam organizējot darba dzīvi, strādāt vajadzēs daudz vairāk, jo uz paša pleciem būs arī visa birokrātija, kas iepriekš bija darba devēja rūpes.

Pašam jārūpējas par sociālajām garantijām

Saņemot algu no darba devēja, zinām, ka valstij ir nomaksāti nodokļi, kas garantē sociālo aizsardzību darba zaudēšanas, slimības un arī dekrēta gadījumā. Cik lielas ir bijušas iemaksas, tik liela arī sociālā aizsardzība. 

Ja pats sev esi priekšnieks, tad pašam arī jārūpējas par visām iemaksām. Protams, var arī izvēlēties samaksāt tikai obligāto minimumu, bet lielāku “sociālo spilvenu” uzkrāt pašam. Tā dara daudzi cilvēki, jo netic tam, ka vajadzīgajā brīdī saņems pienācīgu atbalstu no valsts. 

Iesācējam visas nodokļu un maksājumu lietas sākumā var šķist īsta ķīniešu ābece, tāpēc nākas palauzīt galvu, konsultēties pie speciālistiem un ilgāk pasēdēt pie dažādām atskaitēm un dokumentiem.