neatkarīga-sieviete

Neatkarīga sieviete — kāda viņa ir?

Vārdu savienojums “neatkarīga sieviete” dzirdams bieži un dažādos kontektos. It īpaši tas loģisks un iederīgs šķiet pēdējos gadsimtos, kad sievietes oficiāli ir izcīnījušas savu līdztiesību arī likumdošanas līmenī (vismaz vairumā pasaules valstu). Kas tad ietilpināms zem šī apzīmējuma — neatkarīga sieviete?

Finansiāla neatkarība

Manā skatījumā šis ir viens no būtiskākajiem faktoriem, lai sieviete varētu justies neatkarīga. Tā ir spēja pašai nopelnīta naudu un segt savas vajadzības. Neatkarība pazūd tajā brīdī, kad sieviete ir spiesta būt situācijā, kurā nevēlas, tikai tāpēc, lai varētu saņemt materiālu atbalstu. Piemēram, paliek attiecībās tikai tāpēc, ka aizejot viņa zaudētu jebkādus iztikas līdzekļus un pajumti. Neatkarīga sieviete var atļauties lemt par attiecībām, neņemot vērā finansiālos faktorus, jo pati spēj nopelnīt un apmaksāt savas vajadzības.

Izglītība

Šīs punkts gan droši vien iet ciešā sasaistē ar pirmo, jo vairumā gadījumu izglītība arī ietekmē spēju parūpēties par savu finansiālo stabilitāti. Tas attiecas ne tikai uz spēju nopelnīt naudu, bet arī spēju ar naudu saprātīgi rīkoties, domāt ne tikai par šodienu, bet arī nākotni. Izglītības līmenis arī var ietekmēt to, cik daudz naudas tiek noplenīts, lai gan šobrīd ekonomiskā un valstiskā situācija šajā ziņā nav labvēlīga, jo arī augstākā izglītība ne vienmēr garantē labus ienākumus.

Emocionāla un fiziska neatkarība

Tas var šķist tāds abstrakts jēziens, tomēr tas ir ļoti būtisks. Jo tieši emocionālā atkarība un fiziska pakļaušanās ir iemesli, kādēļ tik daudzas sievietes mūsdienās joprojām atrodas neapskaužamā situācijā. Un viņas turpina tādā būt, necīnās un beigu beigās vairs nevēlas no tā izkļūt.

Te cieši līdzās ir gan emocionālā, gan fiziskā vardarbība un varmācība, ar kurām tad tiek panākts, ka sieviete ir atkarīga no otra cilvēka, iebaidīta un pazemināta viņas stāvoklī.

Gudrai, izglītotai un finansiāli neatkarīgai sievietei ir daudz vieglāk šādu situāciju ātri atpazīt un tikpat ātri tikt no tās ārā, nepieļaujot, ka tas turpinās.

Pati tiek ar visu galā!

Protams, ka ir jālūdz citu palīdzība un atbalsts kādās dzīves situācijās, pat ikdienišķās, kad, piemēram, vientuļajai māmiņai nav kas pieskata bērnus, un viņa palūdz tantei no kaimiņu dzīvokļa pieskatīt mazos. Bet pamatā neatkarīga un par sevi pārliecināta sieviete ir tendēta uz izdzīvošanu un vēlmi pašai tikt ar savām vajadzībām galā.

Lai nokārtotu jautājumu ar ikdienas menedžmentu, viņa zina, ka risinājums ir autoskola un savs auto. Un meklē veidus, kā autoskola var kļūt par realitāti. Viņa strādā vairāk, lai apmaksātu autoskolas apmācības un iegādātos auto. Neatkarīgai sievietei ir mērķis, viņa arī atrod labākos veidus, kā to sasniegt.