dermatalogs-dzmimumzīmju-pārbaude

Laiks doties pie dermatologa!

Cik daudzi no jums ir apmeklējuši dermatologu? Tie, kas ir apmeklējuši – cik daudzi no jums ir devušie uz vizīti, lai pārbaudītu savas dzimumzīmes?

Kā izrādās, šādu apzinīgu cilvēku ir pat ļoti maz.

Dzimumzīmju pārbaude būtu jāveic vismaz vienu reizi gadā, līdzi kā, piemēram, zobu higiēna. Kāpēc tas jādara un kad:

  •    Kad beidzas vasara, saule vairs nesilda un sauļošanās sezona ir beigusies – dodieties pārbaudīt dzimumzīmes. Iespējams, saule ir darījusi savu un parādījusies kāda jauna dzimumzīme vai kāda esošā izmainījusies.
  •    Pie dermatologa jādodas arī tad, ja parādās aizdomas par kādu dzimumzīmi – tā mainījusi formu vai krāsu, sākusi sāpēt.

Dermatologs strādā ne tikai ar dzimumzīmēm. Patīk apmeklēt solāriju? Sargiet savu ādu! Pie dermatologa ieteicams doties jau pirms sākat regulāri apmeklēt solāriju. Speciālists pārbaudīs, kāds ir jūsu ādas veselības stāvoklis, noteiks, vai maz drīkstat doties sauļoties. Iespējams, ka ārsts solārija apmeklēšanu nemaz neieteiks vai pat aizliegs. Labāk visus riskus apzināt laicīgi.

Pie dermatologa varat vērsties arī gadījumos, kad ir kādas citas sūdzības, kas saistītas ar jūsu ādas stāvokli – āda ir pārlieku sausa vai taukaina, lobās vai uz tās parādījušies nesaprotami pleķi vai pumpas.

Tieši ārsts dermatologs jums palīdzēs, ja netiekat galā ar savu sejas ādu. Daudzi cīnās ar nepatīkamo ādas slimību – akni. Tās ir pumpas, ar kurām ir ļoti grūti cīnīties, lai tās ārstētu, noteikti nepieciešama ārsta konsultācija un viņa izrakstīti medikamenti. Ar parastiem kosmētiskiem līdzekļiem šai gadījumā līdzēts nebūs.

Tāpat dermatologs palīdzēs, ja vēlaties tikt vaļā no kāda ādas veidojuma, dzimumzīmes, tetovējuma. Mūsdienās ir daudz veidu, kā cīnīties ar nepatīkamiem veidojumiem, piemēram – tos iespējams noņemt ar lāzeru. Dermatologs ir ārsts, kas jāapmeklē katram. Kā nekā – āda ir mūsu lielākais orgāns, tā saņem visvairāk kairinājumu, tā ir jāsaudzē un par to jārūpējas.

Pierakstieties pie ādas ārsta un noskaidrojiet, vai jūsu lielākajam orgānam viss ir kārtībā! Dermatologs ir ārsts, no kura patiešām nav jābīstas.