labākā aizsardzība cīņā ar slimībām ir uzbrukums

Labākā aizsardzība ir uzbrukums

Ne velti ārsti vienmēr mudina no saviem vecākiem un vecvecākiem uzzināt informāciju par viņu veselību, dzīves laikā izslimotajām kaitēm. Tas tāpēc, ka daudzas kaites pārmantojas. Ja kādam no tuviniekiem ir bijusi saslimšana, tad ir paaugstināts risks ar to slimot arī nākamajām paaudzēm.

Laikus to zinot, var veikt piesardzības pasākumus, pielāgot profilaktiskas darbības un arī daudz rūpīgāk uzraudzīt veselību. Tas nozīmē, ka šādā gadījumā ir iespēja cīnīties pret slimību, kamēr tā vispār vēl nav sākusies. Profilakse un laicīgas pārbaudes var palīdzēt vispār no slimības izvairīties vai arī atklāt to pašā sākuma stadijā, kad to var efektīvāk ārstēt.

Viena no biedējošākajām šajā ziņā ir onkoloģija. Onkoloģiskās kaites bieži pārmantojas no paaudzes paaudzē.

Arī mūsu ģimenē ir šī problēma. Jau vairākās paaudzēs sievietēm ir bijušas onkoloģiskās kaites — gan krūts, gan olnīcu vēzis. Par laimi, neviena no viņām nezaudēja dzīvību, bet cīņa bija ļoti smaga un nogurdinoša. Tāpēc arī es laikus informēju savu ginekoloģi par šādu savas ģimenes noslieci uz onkoloģiskajām kaitēm.

Ārste tādā veidā varēja veikt regulāras pārbaudes, analīzes, sniegt rekomendācijas par dzīvesveida pielāgošanu, lai mazinātu iespēju ka vēža šūnu veidošanās tiek aktivizēta.

Pat pie mazākajām aizdomām mani jau nosūtīja uz padziļinātām pārbaudēm. Reiz pat tika veikta magnētiskā rezonanse. To VCA piedāvā veikt jau dažu dienu laikā, tāpēc man nevajadzēja mocīties šaubās un izmisumā vairākus mēnešus, kas jāgaida rindā uz valsts apmaksāto izmeklējumu. Es biju gatava samaksāt par savu sirdsmieru. Un to es arī ieguvu, jo izmeklējums neatklāja neko aizdomīgu. Tā kā magnētiskā rezonanse šobrīd ir modernākais un progresīvākais izmeklējums, kurš piedāvā augstas izšķirtspējas attēlus, tad nav pamata tam neticēt.

Šobrīd mana aizsardzība pret onkoloģiskajām kaitēm ir uzbrukums — es regulāri pārbaudos, piedomāju pie aktīva un veselīga dzīvesveida, domāju arī par to, lai būtu stabils emocionālais fons, jo nav noslēpums, ka bieži vien onkoloģiskās kaites saistītas ar stresu un pārdzīvojumiem.

Pagaidām šāda taktika strādā. Esmu vesela un stāvu sardzē par savu veselību.