stāvoklī-kāzās

Kāzās jau ar lielu punci

Te stingrie standarti, pēc kādiem dzīvoja agrāk, mūsdienās jau sen ir zuduši. Vismaz tie, kas atiecas uz kārtību, kādā būtu jāveido ģimene. Tagad pāri precas, šķiras, precas atkal, realitāte ir arī viendzimuma pāri. Citi tāpat dzīvo kopā neprecēti, citi izvēlas precēties tikai pēc daudzu gadu kopdzīves, bet kāzas tad, kad mazulis jau aug mammas vēderā, ir pavisam ierasta lieta.

Līgavas-grūtnieces ir nācies redzēt bieži. Un katram pārim ir sava motivācija, kāpēc viņi grib svinēt kāzas tieši šajā laikā, nevis gaidīt, kad mazulis būs ieradies pasaule. Un var jau arī saprast, jo pēc bērniņa piedzimšanas ir gana daudz rūpju. Tad kāzu sarīkošana tiešām var būt vēl sarežģītāka. Kamēr mazais ir mammas drošājā vēderā, topošie vecāki vēl ir ar brīvām rokām un var baudīt rāmu naktsmiegu.

Tomēr jāsaka, ka kāzas grūtniecības laikā arī prasa zināmas pūles, tas var būt pārbaudījums sievietei. It īpaši, ja kāzas notiek jau grūtniecības pēdējā trimestrī, kad ātrāk nogust, ir grūti ilgāku laiku atrasties uz kājām, kājas ir pietūkušas un varbūt pati sievieet nemaz īsti nejūtas tik skaista, jo grūtniecība tomēr nāk arī ar zināmām izmaiņām ārējā izskatā. Ir svara pieaugums, rokas un kājas pietūkst, var gadīties, ka laulības gredzeni jāpērk lielāki, vismaz sievai. Vēlāk viņai var strauji samazināties pirksta apkārtmērs, kas prasīs samazināt gredzenu. Tāpēc laulību gredzeni jāizvēlas pārdomāti.

Lai kāzu diena tiešām būtu patīkama, nevis mocības daudzu stundu garumā, tad vajadzētu padomāt, kā pasākumu pielāgot tam, ka līgava ir grūtniece.

  • Kāzu programmu izvēlēties īsāku un vieglāku.

    Tas līgavai būs liels pakalpojums, jo viņas spēja izstaigāt dažādas vietas un piedalīties atrakcijās, pārbaudījumos un citās aktivitātēs tomēr ir ierobežota. Parasti jaunais pāris ar vedējiem un varbūt arī viesi, brauc pa septiņiem tiltiem, veido speciālu fotosesiju, veic kādus īpašus rituālus. Jā, to visu var darīt, tikai apmērus šiem pasākumiem vajadzētu samērot ar līgavas fiziskajām spējām to visu izturēt vienas dienas laikā, ņemot vērā, ka arī vakars parasti vēl krietni ievelkas un ir gana nogurdinošs.

  • Padomāt līgavai par ērtu apģērbu un kurpēm.

    Jau tāpat uz augstiem papēžiem pavadīt vairākas stundas nav viegli, tad padomājiet par grūtnieci. Vismaz apavus noteikti vajadzētu pielāgot tā, lai galvenais ir līgavas komforts. Šajā reizē sapnis par baltajām kurpēm uz desmit centimetru papēžiem tomēr jāaizmirst savas veselības un pašsajūtas dēļ.

  • Seko līdzi mazuļa un māmiņas pašsajūtai.

    Jāatceras, ka māmiņas un mazuļa veselība ir pati svarīgākā, tāpēc par to laikus jādomā. Varbūt ir vajadzība lieku reizi aiziet pie sava ginekologa, varbūt arī ultrasonogrāfija nenāks par sliktu, lai būtu pārliecība, ka ar mazo viss kārtībā. Kvalitatīva ultrasonogāfija pieejama klīnikā Vasaraudze.lv. Tur ultrasonogrāfija notiek ar jaunākās paaudzes aparatūru, kas ļauj līdz sīkākajai niansei sekot līdzi bērniņa pašsajūtai.

Ja pirms kāzām būs šādas pārbaudes, tad īpašajā dienā līgava būs daudz mierīgāka, jo zinās, ka mazulis jūtas labi, tāpēc viņa var droši izbaudīt šo svarīgo dienu — kāzas.