kazas

Kāzām nauda jākrāj laicīgi

Pirms dažiem gadiem apprecējās mana māsa. Toreiz daudz viņai palīdzēju visā sagatavošanās procesā, jau gadu iepriekš sākām domāt par tērpiem, svinību vietu. Viņas topošais vīrs bija ļoti aizņemts, bieži devās komandējumos, tāpēc es labprāt iesaistījos. Un tas bija skaists porcess. Tomēr biju šokā par to, cik daudz naudas var iztērēt vienai dienai. Protams, ka kāzu diena ir īpaša, katrs arī cer, ka laulība būs uz mūžu, tāpēc nav vērts neko taupīt. Viņiem nebija lielas kāzas, tādas vidējas, bez īpašām ekstrām. Tomēr vienalga viņi iztērēja vairākus tūkstošus eiro. Labi, ka viņas vīrs to varēja atļauties. Pati viņa samaksāja tikai par to, kas attiecās uz viņas izskatu. Un tāpat jau sanāca vairāk nekā pus simts eiro.

Kāpēc es to visu tagad atceros? Tāpēc, ka pavisam drīz arī man būs kāzas. Un mēs ar līgavaini jau ilgāku laiku krājam naudu šai dienai. Savādāk mēs to nevarētu atļauties. Kāzas būs rudenī, lielākā daļa naudas mums jau ir, vēl dažiem pirkumiem jāatliek. Esam vienojušies, ka katrs no algas noliek konkrētu summu mūsu kopīgajā kāzu fondā. Pagaidām vēl ir nedaudz laika, lai palielinātu iekrājumus.

Galvenais, ka laulību ceremonijas un svinību vieta ir rezervēta, pārējo var paspēt izdarīt arī dažus mēnešus pirms noliktā datuma.

finansesEsam sastādījuši aptuveno izmaksu sarakstu, lai gan rēķināmies, ka tāpat būs kādi neparedzēti izdevumi, tāpēc visu apaļojam uz augšu. Visvairāk izmaksās svinību vietas un naktsmītņu īre, kāzu mielasts, laulību gredzeni un arī dažu dienu ceļojums, ko esam sev pēc tam ieplānojuši. Un tad ir vēl desmitiem sīkāku pozīciju, kas kopā atkal salasa palielu naudas summu. Kopumā budžets vienalga ir liels, lai gan tā jau visās pozīcijās meklējam izdevīgākos risinājumus. Pilnībā no domas par skaistām kāzām negribam atteikties, tas tomēr ir svarīgs notikums mūsu dzīvē.

Nelielu daļu no ieguldītās naudas ceram atgūt dāvanu veidā, jo ielūgumos esam norādījuši, ka dāvanas labprātāk saņemtu aploksnītē. Tā ir ērtāk un noderīgāk.
Ar tām mantām, traukiem, elektrotehniku un citām dāvanām, ko parasti nes uz kāzām, arī var sanākt tā, ka beigās ir kaudze ierīču, ko nemaz ikdienā neizmantojam. Tā kā plānojam arī pārvākties uz citu dzīvesvietu, tad nauda būs visnoderīgākā, jo paši pagaidām vēl nemaz nezinām, ko mums vajag sadzīvē.