datortomogrāfijas-izvēle

Kāpēc datortomogrāfija ir labāka izvēle par parasto rentgenu

Brīdī, kad jāizvēlas diagnostikas veids, pacientam var rasties neskaidrības, jo šobrīd medicīnisko pakalpojumu klāstā diagnostikas jomā ir pieejami dažādi pakalpojumi, kas it kā šķiet līdzīgi, tomēr katrs ir ar savām niansēm. Ļoti labi, ja skaidrību ievieš kompetents ārsts, kurš pacientu nosūta uz visatbilstošāko diagnostikas procedūru. Tomēr zināšana vienmēr ir labāka par nezināšanu, tāpēc sniegsim dažus noderīgus faktus par to, kāpēc datortomogrāfija ir efektīvāks diagnostikas veids nekā parastais rentgens.

Rentgena izmeklējumi ir nepieciešami, lai noteiktu bojājumus dažādos orgānos un ķermeņa daļās. Tas ir aktuāli gan pēc traumām, gan arī dažādu simptomu gadījumā, kad speciālists uzskata par nepieciešamu veikt diagnostiku, lai varētu noteikt precīzu diagnozi.

  • Lai gan ar standarta rentgenu var iegūt labus rezultātus, kā arī tas izmaksu ziņā ir pacientam daudz pievilcīgāks diagnostikas veids, tomēr datortomogrāfija sniedz ievērojami augstāku efektivitāti, kas ārstam ir būtiski, lai tiešām iegūtu detalizētu informāciju par pacienta veselības stāvokli.
  • Datortomogrāfija ļauj iegūt daudzslāņu attēlus, kas ārstam nodrošina iespēju izpētīt pacienta ķermenī pat vissīkākās nianses, kas ne vienmēr ir iespējams ar parasto rentgenu. Iegūtā informācija var būt ļoti vērtīga, lai nepalaistu garām pat niecīgākos bojājumus vai izmaiņas. Tas ir ļoti būtisks faktors, lai veicinātu slimību agrīnu atklāšanu, kad tās vēl nerada izteiktus simptomus un ar citām diagnostikas metodēm nav atklājamas. Izmeklējuma laikā tiek iegūti ļoti daudzi šķērsgriezuma attēli gan divās, gan trijās dimensijās, visu informāciju uzreiz apstrāda dators. Ārstam tā ir ļoti vērtīga un izsmeļoša informācija.
  • Datortomogrāfija ir pacientam nesāpīga izmeklēšanas metode, kas neaizņem daudz laika. Tāpēc nav nekādu bažu par diskomfortu. Mazākajiem pacientiem, kuriem ir grūtības atrasties miera stāvoklī, tiek izmantota narkoze, nodrošinot, ka nav nekādu nepatīkamu sajūtu izmeklējuma laikā.
  • Šis izmeklējums ir ļoti būtisks tieši dažādu traumu, it īpaši galvas traumu gadījumā, lai konstatētu, vai nav izveidojusies asiņošana, kādi sīki bojājumi, kas vēlāk var radīt nopietnas sekas. Ja arī pēc traumas nav bijušas tūlītējas sūdzības un vajadzība doties uz traumpunktu, bet pēc kāda laika parādās galvassāpes, reiboņi un citi neskaidri simptomi, tad pacientam noteikti pašam jāmeklē iespēja veikt diagnostiku galvai. Datortomogrāfija tam būs ļoti piemērota.

Šo izmeklējumu piedāvā vairums poliklīniku, slimnīcu un medicīnas centru, tāpēc atliek izvēlēties sev ērtāko pakalpojumu cenas un atrašanās vietas ziņā.