maigums

Iepriecināt ar maigumu

Dažkārt šķiet – laimīgu mirkļu patiesībā ir diezgan daudz, atliek tikai atvērt acis, lai tos pamanītu. Tie patīkamie dzīves sīkumi – pirmie pavasara pumpuri un jaunie zāles stiebri, putnu čivināšana un pavasara saulainā diena… Pirmais taurenis, ko šogad esi pamanījis un stārķu pāris uz lauka. Galvenais – redzēt un sajust, cik tas viss ir skaisti, kā šādi sīkumi iepriecina.

Bet mēs taču paši arī tiecamies tikt iepriecināti un atbalstīti. Tad kāpēc šajā sakarā neticēt teicienam – dots devējam atdodas? Iespējams, atliek pašam spert mazu solīti kāda tuva cilvēka virzienā, lai padarītu gan savu, gan viņa dienu skaistāku, īpašu, patīkamu.

Dodoties ierastajā gājienā uz veikalu neaizmirstiet, ka jūsu mīļotajam cilvēkam ir kāda īpaša šokolāde, ko viņš iecienījis. Nav svētki, bet vai šokolādi dāvina tikai svētkos? Nopērciet to tieši šodien, pasniedziet mīļotajam cilvēkam pēc nogurdinošas darba dienas vai aizbrauciet līdz darba vietai tagad – pārsteidziet. Redzot to siltumu viņa acīs arī jums atplauks smaids.

Varbūt jūs abi esat aizņemti darbos un jums neatliek laika, lai iepriecinātu vienam otru, lai veltītu laiku kopīgai atpūtai. Bet jums noteikti ir pusdienas laiks, lai veltītu piecas minūtes un pasūtītu ziedu piegādi savai mīļotajai sievietei. Ziedu piegāde filmās izskatās tik romantiski, ticiet man, viņa ko tādu noteikti novērtēs. Iedomājieties mīļotās draudzenes vai sievas reakciju, kad viņas biroja priekšā stāvēs kurjers no ziedu piegādes ar lielu klēpi viņas mīļāko ziedu un romantisku zīmīti no jums… Darba diena uzreiz liksies tik skaista.

Iepriecināt var ar tik daudz ko. Un dažkārt nevajag iztērēt ne centa, lai īstenotu romantiskus plānus. Pārsteiguma skūpsts mīļotajam cilvēkam, kad viņš to vismazāk gaida, maigs glāsts vai skaistākie vārdi – tas viss ir tik liegi un mīļi. Veltiet to viens otram. Neaizmirstiet par sevi un par citiem – laime sākas no mums pašiem, tā tikai jāatmodina, jāpamudina.

Un neaizmirstiet par apkārtējiem. Mīļš smaids reizēm dod daudz vairāk, nekā īgns skatiens. Pat tad, ja tāds skatiens tiek veltīts jums. Neļaujieties nomācošajam.