svešas mantas

Apdomājiet labi, pirms aiztiekat svešas mantas!

Nu re, cik drosmīgs virsraksts! Es droši vien padomātu, ka mani aicina uzmanīties no zagļiem un krāpniekiem, vai pareizāk sakot, aicina nenodarboties ar zagšanu, taču patiesībā ar šo aicinājumu gribēju vērst uzmanību uz citu problēmu, kas ir pat ļoti izplatīta mūsdienās. Proti, aiztiekot jums nepiederošas mantas svešās vietās jūs pamatīgi riskējat ar veselības problēmām, kā rezultātā jums var nākties apmeklēt tādus speciālistus kā dermatologs, ģimenes ārsts, ausu, kakla un deguna ārsts, kā arī vesela virkne citu ārstējošo personu. Vai jums to vajag?

Slimot nav laika

Tā nu ir sanācis, ka dzīvojam sabiedrībā, kur slimot īsti nav laika. Pareizāk sakot, par to neviens nemaksā un tas nav izdevīgi, tāpēc bieži vien slimi cilvēki iet uz darbu, bendējot ne tikai savu veselību, bet arī aplipinot citus cilvēkus. Īpaši briesmīgi tas ir tādos gadījumos, ja slimais cilvēks strādā publiskā vietā kā veikals, izglītības iestāde, konsultāciju centri un citas vietas, kur notiek cilvēku apmeklējumi. Šādā veidā jūs ne tikai varat iegūt tik plaši ceļojošos vīrusus sākot ar parastu saaukstēšanos un beidzot ar gripu, bet arī dabūt milzum daudz citu veselības problēmu: ādas slimības, utis un tā tālāk.

Ja vien darba devēji būtu ieinteresēti, ka viņu darbinieki ir veseli, mums šādas problēmas atkristu, vismaz vairumā gadījumu. Varbūt derētu sākt sodīt darba devējus par to, ka viņu darbinieks darbā ir ieradies nevesels? Kuram gan klientam būtu patīkami, ja pēc veikala apmeklējuma viņam jāapmeklē dermatologs, jo uz ādas sāk parādīties aizdomīgas pumpas?

Īpaši jāpiesargā bērni

Manuprāt, visneaizsargātākā grupa ir tieši bērni, kurus novaldīt mūsdienās nav viegls uzdevums. Ja jūs ar savu bērnu apmeklējat iestādi, kur redzamas smukas mantiņas, kuras teju simtprocentīgi bērns gribēs paņemt un paspēlēties, tikpat droši var teikt, ka jūsu bērnam būs nepieciešama ja ne dermatologa konsultācija, tad ģimenes ārsta apmeklējums pavisam noteikti. Pats labākais, ka pat vizīte pie ārsta jūs nepaglābs no atkārtotas saslimšanas.

Šāda situācija radās manai radiniecei, kura ar savu atveseļojušos bērnu devās uz poliklīniku pie ģimenes ārsta atrādīties un dabūt atļauju doties uz bērnudārzu. Kamēr māte runājās ar ārstu, bērns priecīgi paspēlējās ar ārsta kabinetā esošajām mantiņām. Protams, bērnudārzs viņiem izpalika, jo nākamajā dienā augsta temperatūra, bet vēl pēc divām dienām – visa mute pilna ar čūlām. Izrādās, kāds bērniņš atstājis sava stomatīta paliekas uz mantiņām, bet otrs bērniņš tās ļoti labprātīgi ir uzņēmis. Bet par to, ka apmeklējot kādus pasākumus, bērni bieži vien dabū kārtējos vīrusus: saaukstēšanos, vēdera vīrusu vai jebkuru citu, laikam nav jābrīnās nevienam.

Tāpēc, mīļie, neaiztieciet svešas mantas un neļaujiet tās ņemt arī bērniem!