vasara

Āda vasarā — kā par to parūpēties

Ir tik patīkami atkailināt ādu saules stariem un izbaudīt labsajūtu, ko tas sniedz. Laika apstākļi ir ļoti piemēroti, lai jau mestos kārtīgās saules peldēs. Tomēr nevajadzētu aizmirst, ka vasarā īpaši aktīvi ir jārūpējas par savu ādu, jo saule ne tikai silda un lutina, bet tai ir arī UV starojums, kas ādai nemaz nav tik labvēlīgs. Uzziniet dažus noderīgus padomus, kā vasarā rūpēties par ādas labsajūtu.

Izmanojiet saules aizsargkrēmu

Vasarā noteikti ir jāizmanto saules aizsargkrēms, kas sniedz nepieciešamo aizsardzību no UV stariem. Ja tas netiek izmantots, tad paaugstinās risks, ka ādā saules ietekmē notiek nevēlamas izmaiņas, paaugstinās arī risks saslimt ar melanomu, kas ir viens no agresīvākajiem vēža veidiem. Par ādas tipam piemērota aizsargkrēma izvēli varēs konsultēt dermatologs  vai arī farmaceits aptiekā.

Palutiniet ādu pēc sauļošanās

Piemērots krēms ir jālieto ne tikai pirms sauļošanās, bet arī pēc tam. Ādu pēc sauļošanās ir jāpalutina ar speciālu līdzekli, kas paredzēts lietošanai pēc sauļošanās. Tas nomierinās un mitrinās ādu.

Dzeriet daudz ūdens

Karstums liek vairāk svīst, tas padara ādu sausāku, tāpēc jāseko, lai ikdienā tiktu uzņemts pietiekami daudz ūdens. Tas ne tikai mitrinās ādu, bet arī uzlabos tās izskatu, padarīs to elastīgāku.

Izvairieties no saules “karstajās” stundās

Lai pasargātu ādu no UV stariem, labāk izvairīties no ilgstošas atrašanās saulē laikā no pulksten 12.00 līdz 15.00, kad saule ir savā zenītā un ir visaugstākā radiācijas koncentrācija.

Izmantojiet mitrinošus sprejus

Lai karstā laikā sniegtu ādai komfortu, var izmantot izsmidzināmus sprejus, kas sniedz lielisku veldzējumu, mitrina ādu, sniedzot tai labsajūtu.

Neaizmirst par ikdienas ādas kopšanas rutīnu

Lai ilgtermiņā sniegtu ādai to pašu labāko, vasarā nedrīkst aizmirst par ierasto ādas kopšanas rutīnu, kas ietver ādas pienācīgu attīrīšanu un mitrināšanu, kā arī aizsardzību. Lai izvēlētos ādas tipam piemērotākos kopšanas līdzekļus, rekomendācijas sniegs dermatologs. Īpaši ieteicams konsultēties tad, ja ir jutīga āda, ja ir daudz dzimumzīmju.