tērauda skrusteni

Atjauno skursteni gudri – izvēlies kvalitāti un izdevīgas cenas

Ja jūs esat uzsākuši lielāku mājas remontu vai rekonstrukciju, tad noteikti jau esat paspējuši saskarties ar daudziem jautājumiem, kas skar materiālu kvalitāti, izdevīgāko cenu meklējumus un mēģinājumus veiksmīgāk un ērtāk īstenot savas idejas.

Varu padalīties ar savu pieredzi, kas nodēs, ja jūsu plānos ietilpst skusteņa un dūmvadu atjaunošana vai pilnīga nomaiņa, kā arī jaunu apkures iekārtu uzstādīšana.

Es šo pasākumu īstenoju pagājušajā vasarā, rezultāts bija kvalitatīvs, process vienkāršs un ātrs, bet izdevumi – saprātīgi. Par manām izvēlēm un pieeju lasiet turpinājumā.

Kāpēc vajag atjaunot vai nomainīt skursteni?

tērauda skrusteniVispirms ir jāatgādina, kāpēc vispār ēkai var vajadzēt atjaunot vai nomainīt skursteni. Parasti tāpēc, ka tas ilgstošās un intensīvās lietošanas dēļ (mūrētie skursteņi) ir zaudējis savu izturību, ir varbūt pat izdrupis, saplaisājis un jau uz robežas ar ugunsnedrošu objektu.

Tāpēc katra sainmnieka pienākums ir reizi gadā veikt dūmvadu tīrīšanu un pārliecināties par to stāvokli. Šo darbu vislabāk uzticēt speciālistam, jo viņš arī varēs profesionāli novērtēt dūmvada stāvokli un vajadzību pēc atjaunošanas vai kādiem citiem uzlabošanas darbiem.

Ja meistars konstatē dūmvada bojājumus, kas nav savienojami ar nākamo apkures sezonu, tad saimniekam līdz apkures laika sākumam jāatrod veids kā labot situāciju. Šādos gadījumos vizbiežāk izvēlas dūmvadu atjaunot, nevis nomainīt, jo tas ir lētāk un ātrāk.

Dūmvada nomaiņa vai pielāgošana ir aktuāla arī tad, ja ēkā gribat uzstādīt jaunu un modernu apkures iekārtu. Šobrīt to dara ļoti daudzi ēku īpašnieki, jo vēlas atteikties no malkas un citu novecojušu apkures materiālu izmantošanas. Tad jārēķinās, ka mūrētie skursteņi nav piemēroti jaudīgām un modernām apkures iekārtām.

RGJ nerūsējošā tērauda dūmvadi

Iepriekš minētie gadījumi bija aktuāli arī manā mājā. Ēkai bija mūrētais skurstenis, kas izmantots jau teju trīsdesmit gadus. Bija regulāri tīrīts un apkopts, bet laika zobs tāpat dara savu, vietām izbruka ķieģeļi, bija viena plaisa.

Sapratu, ka vajadzēs kādu nopietnāku risinājumu. Bet pie viena arī nolēmu atteikties no malkas apkures un ievilkt ēkā centrālo apkuri ar vienu jaudīgu granulu katlu, jo biju noguris no malkas, kas prasīja daudz laika. Gribēju ilgtermiņa risinājumu.

Tāpēc dūmvada atjaunošana bija obligāta. Es kā labāko risinājumu izvēlējos nerūsējošā tērauda caurules, no kurām samontēju jaunu dūmvadu, tādu kā oderi, ko ievietoju vecajā dūmvada un iestiprināju. Darbiem izmantoju vietējā ražotāja RGJ produkciju.

RGJ piedāvā caurules no tērauda dūmvadu montāžai. Tās ir ar augstu izturību un piemērotas jaudīgām apkures ierīcēm. Pieejamas viensienu un dubultsienu izolētās tērauda caurules un arī citas papildus detaļas, no kurām samontēt tieši jūsu mājai atbilstošu dūmvadu.

Es montāžu veicu pats. Ar busiņu atvedu visas detaļas, kopā ar dēlu uz jumta samontēju oderi un uzmanīgi ielaidu vecajā dūmvadā. Atlika tikai abos galos nostiprināt un lejā savienot ar jauno granulu katlu.

Veiksmīga izvēle un labs rezultāts

Šis risinājums man patika tāpēc, ka tas bija ātri paveicams, materiāli bija ar augstu kvalitāti un caurules no tērauda bija savienojamas ar jaudīgo apkures katlu.

Un svarīgi bija arī tas, ka RGJ tērauda caurules un citas detaļas bija pieejamas manai ēkai vajadzīgajā diametrā un garumā, kā arī pirkums bija ļoti izdevīgs, jo RGJ garantē savai produkcijai ļoti labas cenas. Tās ir daudz zemākas kā citai līdzvērtīgai produkcijai, ko tirgotāji importē no ārzemēm.