septembra-apņemšanās

1. septembris kā mazais Jaunais gads — ko apņemties?

Vienmēr esam dzīvojuši ne tikai pēc kalendāra noteiktā gada sadalījuma, kad 1. janvāris ir kā jauns atskaites punkts, kurā sākam jaunu dzīvi, bet arī vadāmies pēc mācību gada noteiktā ritma, kad arī 1. septembri varam uzskatīt par jaunu atskaites punktu. To īpaši izjūt ģimenēs, kur ir skolēni, arī studenti savu gadu dala pēc šāda principa.

Un tā nu sanācis, ka 1. septembris ir klāt. Tas nozīmē, ka ir iespēja piedzīvot kaut nelielas pārmaiņas un motivēt sevi jaunam sākumam. Te dažas noderīgas apņemšanās, kuras ir vērts sākt jebkurā laikā. Tomēr 1. septembris var būt brīnišķīgs un motivējošs atskaites punkts, kad sākt pozitīvas pārmaiņas savā dzīvē.

Varbūt ir kāda apņemšanās, kas neīstenota palikusi no 1. janvāra? Tad tikai uz priekšu!

 

  • Sakārtot ēšanas paradumus

 

Tas ir mūžam aktuāls jautājums, kurā daudzi krīt no viena grāvja otrā. Tad ir stingras diētas, tad pilnīga vaļība. Tomēr veselība un pozitīvs rezultāts ir līdzsvarā un mērenībā. Svarīgi justies labi un atbrīvoties no ēdiena kā emociju aizstājēja. Šī apņemšanās var prasīt laiku, tomēr tā nākotnes kontekstā var būt ļoti noderīga. Kā to paveikt? Vispirms vajadzētu iegūt noderīgu informāciju, to var meklēt grāmatās un pie uztura speciālistiem. Tad sākt rīkoties, nedarot pāri savam ķermenim un domājot par emocionālo līdzsvaru.

 

  • Beidzot sākt sportot

 

Jā, šī laikam ir viena no galvenajām apņemšanām, kas saistās ar 1. janvāri. Vēlme notievēt un uzlabot formu liek pievērsties sportam. Tomēr vairumā gadījumu šī apņemšanās cieš neveiksmi dažādu iesmelu dēļ. Varbūt pie vainas motivācija. Nevis notievēt, bet gan justies labāk, palielināt enerģiju, darbaspējas, uzlabot veselību? Sākam no jauna — 1. septembrī!

 

  • Tikt galā ar finansēm

 

Arī tā ir mūžsena tēma, kas noteikti ir tradicionālo apņemšanos TOP sarakstā. Un arī šeit pietiekami bieži tik piedzīvotas neveiksmes, jo nauda ir enerģija, ko grūti pārvaldīt atbildīgi. Be vienmēr var sākt, īstenot kaut vai pa vienam nelielam solim. Ja problēmas sagādā kredīti, tad septembra apņemšanās varētu būt kredītu apvienošana vienā, lai ietaupītu naudu un beidzot tuvotos tam, ka kredīti ir nomaksāti. Kredītu apvienošana ir brīvi pieejams pakalpojums, ko dažu dienu laikā var īstenot ikviens.

 

  • Sākt krāt naudu kādam mērķim

 

Jau sen sapņojat kaut kur aizceļot vai nopirkt kādu skaistu un dārgu lietu? Bet nekādi nesanāk tam atvēlēt naudu? Tad pārbaudīts veids, kā to paveikt, ir krāšana. No 1. septembra sāciet krāt naudu savam mērķim. Nolemiet, cik lielu summu katru mēnesi vai katru nedēļu pārskaitīsiet uz krājkontu. Un vislabāk tam izveidot automātisko maksājumu, lai nebūtu atrunu, ka tomēr kaut kas cits ir svarīgāks.

 

  • Atkal mācīties

 

Mācīties var visu mūžu. Un to arī vajag darīt. Tas palīdz saglabāt dzīves tonusu, paplašināt redzesloku un iet līdzi laikam. Ne obligāti ir jāsēžas augstskolas solā vai jādodas uz kursiem, var arī lasīt grāmatas, sekot ekspertu blogiem, klausīties podkāstus un iegūt zinašānas kādā citā mūsdienīgā un ērtā veidā.